Takže ako vlastne na to? Priblížme si to bližšie. To aké prostredie vás obklopuje taký je váš samotný odraz. Veľa ľudí začína preferovať minimalizmus = jednoduchosť a minimum vecí. Jednoducho  veci ktoré naozaj potrebujete a nie ktoré len chcete.  Povedzme si narovinu. Pokiaľ máte plný dom, byt dekoračných vecí ako váze, nekonečné dekoračné sety tanierikov, pohárov a vidiličiek. Neodsudzujem  vás ani nič podobné. Ale takto. Poháre, taniere a podobné veci majú jeden účel pre vás. Nič z tohto vás nedefinuje. Áno môžete mať dekoračný set ktorý je prekrásny ale nedefinuje vás. vianočná výzdoba.jpgDefinuje vás hudba, veci ktoré zbožnujete, a pokiaľ máte tieto dekoračné sety len skrz to že je to tradičná vec ktorá má zdobiť váš byt máte problém. Máte radi rock and roll? Čo takto platne na stenách? Plagát alebo obraz vašého oblúbeného herca alebo speváka tiež nieje na škodu. Pokiaľ milujete prírodu nádherné plagáty majú na väčšine eshopov. Taktiež rastliny niesu na škodu. Väčšina ľudí to zvykáva „až prehánať“  veľkým množstvom kaktusov, kvetiniek, palmovitých rastlín, krásnych riasogúl pôvodom z Japonska. Domáca výzdoba tiež nieje na škodu. Stačí tavná pištoľ, listy z jeséneho obdobia a môžeťe zdobiť. Veci ako deky, vonné sviečky a tyčinky pôsobia na uvoľnujúcu atmosféru.
 
 Rastliny na parapete.jpg
 
Homemade výzdoba
Kyticke, snežné vločky, gaštanové vence. Všetko predražené pritom však jednoduché na výrobu. Jedno sekundové lepidlo alebo tavná pištoľ. Gaštany spred záhrady alebo domu. Opadané krásnesfarbené lístky. A môžťe tvoriť. Čím lepším a domácim si spríjemniť prostredie a náladu.
Pár ručne vyrobených vecí  vás nadchnú a budete  sa cítiť naozaj ako vo svojom. Drevité a zemité farby sú tiež pekné. Zjednotia celý vzhľad miestnosti. Pokiaľ dobre skombinujete tmavý a bledý vzľad môžete dostať krásnu a nebo zaujímavú kombináciu.