Pôvod tohto športu smeruje k havajskému kráľovi Kahekili, ktorý údajne velil svojim mužom, aby skočili z útesu na južnom konci ostrova Lanai, ako test odvahy a lojality. Väčšina z tých odvážnych bojovníkov to urobila, namiesto toho, aby im hrozilo, že sa od nich dištancuje zvyšok kmeňa. Neskôr kráľ Kamehameha a jeho muži tieto skoky povýšili na zábavu. Dnes sú na Havaji a na rôznych miestach po celom svete súťaže v skokoch do vody.  Atléti skáču z výšky až 27 metrov.
 
oceán

Cliff Diving
 
Väčšina ľudí si to radšej len pozrie akoby to mala vyskúšať tento riskantný šport. Koniec koncov na to  to je treba nielen zručnosti a športové schopnosti, ale veľa dôveru a statočnosť.
V La Quebrada Cliffs v Acapulcu v Mexiku, diváci sedia v reštaurácii na vrchole útesu a sledujú skokanov, ktorí doslova lietajú zo 45 metrov vysokých útesov do šumiacej modrej vody. Títo skokani sú už niekoľko rokov súčasťou večernej zábavy pre turistov. To isté robia chlapci v Bosne a Hercegovine v meste Mostar, kde stoja na moste vysokom 24 metrov a čakajú kým turisti vyzbierajú peniaze na ich skok do vody.
Skoky sú populárne aj v miestach, ako je Austrália, Grécko a Brazília. Samozrejme Havaj a Filipíny. Proste miesta, kde sú útesy.

útes
 
Každoročná súťaž Red Bull Cliff Diving World Series priťahuje stovky divákov na rôznych miestach po celom svete. Skáču aj muži a ženy a predvádzajú neuveriteľnú akrobatickú show. Ich skoky sú naozaj dych berúce. Súťažiaci vzlietnu z malebných skál alebo platforiem vysoko pozdĺž bokov útesov a padajú do vody.
 
Tento šport nemôže robiť hocikto. Musí ovládať základné pravidlá vlastnej mysle a tela a musí byť samozrejme na to patrične atleticky a gymnasticky zdatný. Pretože jeden zlý pohyb a celý skok môže dopadnúť naozaj tragicky.
 
Skok z najvyššej výšky
Švajčiarsky športovec Laso Schaller skočil z výšky 58,8 m. Jeho extrémny skok sa odohral vo Švajčiarsku. V priemere väčšina skokanov skáče z výšky 25- 27 m.
 

Posted in Nezařazené