Súčasná doba nás naučila, že ak chceme niečo kvalitné musíme za to zaplatiť kľudne aj dve výplaty. Alebo potom si to môžeme vyrobiť doma sami. Častokrát sa stáva že najme tí čo nemajú obe ruky ľavé, si radšej zvolia tú druhú možnosť ako by mali platiť nehoráznu sume za obyčajnú poličku do kúpeľne alebo kuchyne.
 Domáci majster.jpg
Na internete, v odborných časopisoch, dokonca aj vedľa u suseda sa dozaista nájde dostatočná inšpirácia na to čo by ste so mohli vyrobiť samy doma. Nik vás tu nebude prehovárať aby ste si vyrobili vstavanú skriňu do spálne na mieru alebo uložili novú dlažbu do obývačky. Ale určite sa nájde aj vo vás remeselná zručnosti na toľko aby ste dokázali niečo vyrobiť úplne sám. Poprípade len s minimálnou pomocou.  Pretože ten pocit, ak k vám zavíta návšteva a vy sa budete môcť pochváliť zaujímavým kúskom nábytku vo svojej obývačke sa nedá ničím iným nahradiť.Dizajnový kúsok nábytku.jpg
 
V súčasnej dobe je asi najjednoduchšie čo sa dá vyrobiť svojpomocne bez akejkoľvek väčšej námahy nábytok z paliet. Tu si ale radšej zvoľte kvalitnejšie a hrubšie drevo aké vám poskytnú takzvané Euro palety. V prvom rade sa jedná o štandardizovaný rozmer, a tak nehrozí že ak to dnes nedokončíte. Strávite ďalší týždeň hľadaním toho istého rozmeru. A taktiež sa jedná o celkom rozumné rozmery aj do menšieho priestoru a vy sa tak nemusíte obávať že si tak zbytočne zapracete celú izbu. A nebude sa kde pohnúť. Predsa len dizajn a to že to pekne vyzerá, je pekné. Ale čo na tom že to je tak akurát všetko. Môže sa kľudne stať že práve vy a vaše nadšenie pre to urobiť si niečo svojpomocne bude tá motivácia aj pre ostatných. Kľudne aj pre spomínaného suseda. A tak na najbližšej záhradnej párty sa na vás budú valiť iba slová chváli aký ste šikovný a nebyť vás, tak sa na to nikdy nedá. A vás tak bude napĺňať pocit dobre vykonanej práce.  Mimochodom len tak na záver, než sa na to dáte. Overte si odkiaľ tie palety pochádzajú. Nechceme aby ste si domov priviedli nezvaných nájomníkov vo forme termitov.