Ortopédi radia, aby sme výberu správneho matraca na spanie venovali pozornosť nielen z hľadiska spánkovej hygieny ale aj zo zdravotného hľadiska. Správna výška matraca, jeho rozmer, tvrdosť, voľba vhodného roštu, podložky a iných doplnkov ovplyvní kvalitu spánku a mieru nášho relaxu.

bed-1078919_640

Spánok je po určitom cykle dňa nevyhnutný, je prirodzenou súčasťou biologického rytmu človeka a vplýva nielen na náš fyzický pocit a sviežosť, ale ovplyvňuje hormonálnu, metabolickú a výkonnostnú rovnováhu človeka. Posledné výskumy poukazujú na to, že nedostatok spánku vplýva na vznik obezity, na psychickú nerovnováhu a má aj za následok pohybové problémy.

Ponuka kvalitných matracov z prírodných materiálov s dlhoročnou tradíciou matrace Segum Vám uľahčí výber – ponúkne Vám matrace od najlacnejších až po maximálnu kvalitu, všetky tvrdosti, rozličné výšky, rozmery, množstvo poťahov aj s antialergickou úpravou a samozrejme poradenstvo postavené na profesionalite a dlhoročných skúsenostiach.

Odborníci sa Vás opýtajú na Váš životný štýl, polohu v spánku, aktuálne zdravotné problémy a poskytnú Vám informácie pre správny výber matraca.

Ponuka obsahuje kvalitné pružinové aj sendvičové matrace a doplňujúce podložky alebo rošty, ktoré podporujú kvalitu matraca a ktoré znásobujú jeho komfort.

Tvrdosť matraca nie je len o individuálnom pocite klienta – platia určité pravidlá jej výberu, ktoré sú podporené aj ortopédmi. Ak ste napríklad aktívny človek s dostatočnou fyzickou aktivitou a vyvinutým svalovým a pohybovým aparátom pre Vás sú určené tvrdšie matrace s hodnotou H4-H5. Naopak, ak veľa času trávite v kancelárii, nemáte pohyb navyše zvoľte si matrace s hodnotou H1-H3, čo sú mäkké matrace, ktoré správne podporia svalstvo a chrbticu namáhanú sedením.

Výška matraca nie je iba prvok poslednej módy – aj tu platia pravidlá fyziognómie, ktoré preferujú aj ortopédi. Aby sa Vám príjemne spalo a dobre vstávalo z matraca, jeho prečnievajúca časť z rámu postele by mala byť približne dve tretiny výšky matraca. Aj keď dnes sú veľmi moderné vysoké matrace, má to svoje opodstatnenie.

bed-5054985_640

Ponúkané matrace spĺňajú všetky požadované ortopedické, zdravotné, protialergické nariadenia, sú ľahko udržiavateľné, priedušné, vyrobené podľa patentovanej technológie, poťahy sa ľahko snímajú a udržiavajú.

Zvoľte si aj Vy osvedčenú kvalitu a rokmi overenú tradíciu.

Posted in Nezařazené