Už len v populáciou menších štátoch, k akým sa radí napríklad i Slovensko sa odhaduje, že ku krádeži a k vlámaniu do rodinného domu alebo aj bytu môže prísť každých 30 minút. Nehľadiac na ročné obdobie, počasie a podľa intervalu zrejme ani na to, či je ráno, obed, poobedie, večer, alebo pracovný týždeň či víkendy a obdobie dovoleniek. Pravdepodobnosť sa nevzťahuje zvlášť na susedov a zvlášť na nás, platí pre každého rovnako. Nijako nás neuchránia ani naše pokojné predstavy, že nám sa daná vec nestane, či márne nahováranie si, že cenné veci máme zodpovedne schované. A v niektorých prípadoch nás môže zradiť i náš „verný“ pes. Najhorší na tom celom je fakt, že túto udalosť prakticky nepredpokladáme, pritom sa môže stať z hodiny na hodinu a my tak následne zostaneme v nemilom šoku nevraviac o tom, že následne budeme musieť vyčísliť vzniknutú škodu na majetku.

dveře protipožární

Ale to neznamená, že s touto nezodpovednosťou sa musíme zmieriť, môžeme spraviť predčasné kroky v podobe predčasného zabezpečenia a byť o krok vpred pred zlodejmi. Môžeme zvoliť ochranu v podobe bezpečnostných dverí.
No podobne hrozí v bežnej domácnosti, ale aj v podniku či firmám ešte niekoľko faktorov, ktoré môžu takisto kompletne narušiť ich bezpečie a to povedal by som ešte v nebezpečnejšej a škodlivejšej miere. Môžu nás prekvapiť neželané efekty spôsobené našou nevšímavosťou, alebo i nešťastnou nehodou, na základe ktorých veľmi ľahko a predovšetkým veľmi rýchlo môže vzniknúť požiar.

oheň

Pravdepodobnosť vzniku požiaru sa dotýka najmú miest, v ktorých sa pracuje alebo kde sa nachádza viac ľudí, ale veľmi ľahko môže prekvapiť i rodinný dom či bytovku. Kolektív, ale aj jedinca. Okrem nášho zdravia je v ohrození i majetok, ktorý sa v danej miestnosti nachádza, nehovoriac o poškodení danej miestnosti či priamo celej budovy. Aj v tomto prípade však môžeme byť o krok popredu a na danú situáciu sa poistiť v podobe ochranu, akú predstavujú protipožiarne dvere.