Ak sa dnes človek pozrie vôkol seba, ale vlastne aj sám na seba, svoju domácnosť, svoje predmety a životný štýl tak zistí, čo už aj tak dobre tuší- dnešní ľudia si už život bez internetu nechcú predstaviť. Vlastne aj jeho 1-dňovou celosvetovou absenciou by sme asi pokúšali trpezlivosť ľudstva, pravdepodobne by vznikol krátko trvajúci chaos a množstvo nespokojných sťažností, ako aj určitý nezvyk a vytrhnutie z každodenných aktivít. No uvedomme si, že tento životný štýl sme si osvojili skutočne len pred pár rokmi, predtým sme bežne fungovali aj bez tohto masívneho internetového využitia. Pamätáte sa? Zaspomínajme si spoločne, akým štýlom naše dni plynuli bez wi-fi, internetu, smartfónov a tabletov.

starý telefon

V tomto smere sa hodí zo všetkého najskôr spomenúť pevnú linku. Žiadne cool zvonenie v podobe obľúbenej piesne, žiadne wi-fi ani dotykový displej, vlastne žiaden displej a to všetko obmedzené na jednej šnúre. Pričom ak by vám tento predmet spadol na nohu, rátajte s dolámanými prstami, nakoľko tento prístoj vážil viac než dosť. Najhoršie ale zrejme bolo to neprestajné vyzváňanie pripomínajúce pocit, akoby ste mali ten nepríjemný bzučák priamo v hlave. A ozaj, kto by zabudol na tie obrovské čísla a ich doslova- vytáčanie?

K nepraktickému volaniu ide ruka v ruke telefónny zoznam. Nie však uložený v mobile, ale zapísaný kdesi na papieri, ktorý sme v tom najlepšom nevedeli nájsť. A pokiaľ ste hľadali číslo na povedzme konkrétneho opravára, služby alebo firmu, miesto internetového prehľadávača ste si museli zohnať Zlaté stránky, respektíve veľmi hrubú a takisto ťažkú žltú knihu, v akej ste následne pátrali. No,… bola to nekončiaca „zábava“.

učivo

Život však nebol iba nepraktickým utrpením, nakoľko existovala hudba. No nie v podobe playlistov alebo jej disponovaním na Youtube, ale na asi 90-minútových MC kazetách. Ak ste po čo i len trochu dobrej hudbe túžili, museli ste nájsť kamoša s podobnými záľubami a od neho si následne prehrať na vašu pásku celý album, čo trvalo asi hodinu. No ale to išlo iba v prípade, ak váš magnetofón disponoval nahrávaním, čo nebolo vždy pravidlom.

Posted in Nezařazené