FRANCO COLUMBU
Známy ako „Sardínsky silný muž“, Franco Columbu naozaj vzdoroval genetike vo veku, v ktorom sa ťažko získavalo prírodné doplnky a metódy výcviku museli byť nekonvenčné, aby videli nejaký značný zisk. Columbu mal neuveriteľne veľké svalové brucho na malom ráme s malými kĺbmi. V dôsledku toho zvíťazil nad kulturistickým svetom, keď vyhral dve tituly pána Olympie aj po zničujúcom zranení kolena, keď si vykĺbil koleno počas najsilnejšieho muža sveta v roku 1977 keď mal na chrbte chladničku. Hovorte o úžasnom návrate!

posilovna

FRANK ZANE
Frank Zane mal takú neuveriteľnú postavu, že dokonca porazil Arnolda Schwarzeneggera v roku 1968 IFBB Mr. Universe s deficitom približne 60 libier. Zane sa sústredil na hviezdne línie a pozornosť na detaily, aby porazil ikonu, a bol jedným z mála, kto ho kedykoľvek porazil. Získal tri rovnaké tituly Olympie tým, že vyradil konkurenciu a zmenil bodybuildingový šport navždy.

svaly

RONNIE COLEMAN (1998 A 1999)
Ronnie Coleman šokoval svet kulturistiky po tom, čo získal titul prvého pána Olympie v roku 1998, keď 6-násobný pán Olympia Dorian Yates odišiel do dôchodku a Paul Dillett sa na javisku zrútil. Coleman dôrazne ukradol Olympiu od Shawn Raya, Nassera El Sonbatyho a Kevina Levroneho, ktorí sa už celé roky usilovali o prvé miesto. Ronnie prišiel obrovský a poriadne vyrisovaný. Dorian bol pravdepodobne šťastný, že v tom čase odišiel, pretože Ronnieho veľkosť a kondicionovanie až do tej miery bolo bezkonkurenčné.

ARNOLD SCHWARZENEGGER
Čo je najväčší zoznam postavy bez Arnolda? Arnold bol tvárou kulturistiky, pretože vyhral svoju prvú Olympiu a získal srdce národa. Arnoldova kombinácia plnej veľkosti a svalstva spolu s jeho osobnosťou ho priviedli ako najvyššie platenú akčnú filmovú hviezdu vôbec a guvernér Kalifornie.

sportovec

Avšak, aj keď veľa ľudí pravdepodobne myslí, že by mal byť vyššie, Arnold naozaj nemohol konkurovať v dnešnej dobe z fyzického hľadiska. Jeho veľkosť nedokáže súperiť v dnešnej dobe a je jasne vyčlenený do značnej miery na celom poli kulturistiky po roku 1990. Aj keď dnes nedokáže merať sily s novými a väčšími kulturistami,, stále je to legenda a navždy ostane najsilnejším kulturistom na svete.

LEE HANEY
Pred Lee Haney tu bola len veľkosť alebo kondicionovanie, ale nie oboje. Haney prvýkrát priviedol obe na jedno miesto. Mal prelomové svalstvo a hviezdny tvar. Napriek tomu 8-násobný pán Olympie nedostáva takmer toľko uznania, aké by mal, a to je sklamanie.

Posted in Nezařazené