Šport je pre naše telo skutočne potrebný. Budete sa cítiť šťastnejší a pomôže to aj telu. No často krát máme výhovorky typu nemáme čas, máme veľa roboty či sme unavení. Veľa ľudí, ktorí sú odhodlaní začať sa aktívne hýbať, nedôjde do úspešného konca. Na príčine je malá motivácia či lenivosť. Tréningy vo fitnes centre nie sú pre každého a po pár návštevách sa svojho cieľa rýchlo vzdajú. No v posledných rokoch sa rozšíril trend jumpingu. Ide o cvičenie na trampolíne. Výhodou je krátky čas cvičenia, no o to intenzívnejšieho. Ak neradi cvičíte medzi ľuďmi, trampolínu si ľahko zadovážite aj domov. A môžete začať cvičiť podľa video návodov. Koľko teda pri jumpingu spálite kalórií?

trampolína

Ako to funguje? Jumping sa radí medzi dynamické kardio cvičenia. Aj keď sa niekedy zdá, že skákanie na trampolíne je jednoduché, zapájate pri tom celé telo. Za jednu hodinu takéhoto cvičenia dokonca dokážete spáliť až 1200 kalórií. Je dobre kúpiť si video návod. Ale dobré kurzy nájdete aj na Youtube. Ide o nepretržitý tréning, kedy profesionáli vedia zostaviť choreografiu podľa náročnosti. Strieda sa rýchly rytmus a aktívne cviky, s kľudným vydýchaním. Trampolíny sa predávajú v rôznych veľkostiach. Čím väčšia, tým väčšie rozpätie máte na skoky. Ale takú istú účinnosť majú aj malé trampolíny, vhodnejšie napríklad do bytu. Doplnkom niektorých trampolín býva rukoväť, ktorá slúži na pridržiavanie pri výskokoch. Ide len o pomôcku a preto nie je nevyhnutá.

skoky

Skupinové cvičenie Aj keď nie je nikde písané, že jumping je šport pre ženy, mužov cvičiacich tento druh nie je veľa. Vznikajú skupiny žien, ktoré cvičia skupinovo. Dnes sa dá urobiť aj kurz na vyučovanie. Zo začiatku je lepšie navštevovať takéto profesionálne hodiny, aby ste si osvojili správne držanie a nabrali kondičku. Predsa len medzi ostatnými vydáte zo seba lepší výkon.

Posted in Nezařazené