V poslednej dobe sa aj vďaka eshopom stretávame s konopnými výrobkami a máme tak väčšiu šancu využiť ich pozitívne účinky. Konkrétne sa so svojimi blahodarnými účinkami uchytili hlavne konopné oleje a masti. Tie sú zložené zo semien konope, čo je vlastne rastlina, ktorá vo svojej podstate obsahuje minimum alebo žiadne THC. Práve THC je dôvod, kvôli ktorému je konope a resp. marihuana nelegálna, hoci výrobky z tejto rastliny, ktoré majú pod 0,3 % obsahu THC, sú prakticky neškodné a tým pádom legálne. Ako už odznelo, najčastejšie ide o konopné oleje, ktoré liečia napríklad problémy s pleťou, zápaly, bolesti, atď. Pretože konopné semená majú bohatý obsah mastných kyselín, vitamínov a minerálov.

Kanabis, list

Pozrime sa teda spoločne na to, aké pozitívne účinky na ľudské telo má konopna mast:

Máte problémy so zápalmi? Trápi vás bolesť kĺbov alebo suchá a červená pokožka? Práve konopné masti sú ideálnym riešením na tento problém, a to predovšetkým kvôli spomenutému vysokému obsahu esenciálnych mastných kyselín, akými sú hlavne omega – 3 a omega – 6, ktoré sú všeobecne známe vďaka svojim liečivým a zdraviu prospešným účinkom. K blahodarným účinkom týchto kyselín sa radí práve aj liečba zápalov. Ak si budete na telo pravidelne aplikovať túto masť, zároveň tým podporujete to, že vaša pokožka bude silnejšia a odolnejšia.

Rovnako tak je vhodná na bolesť, respektíve na jej zmiernenie. A platí to aj pre ľudí s chronickými bolesťami. Masť z konopných rastlín nebojuje len so zápalom, ale tiež stišuje bolesť.

Listy marihuany

Hodí sa takisto na liečbu ekzému. Teda na zabránenie tvorby červených škvŕn na koži a proti svrbeniu pokožky. Dôvodom efektívnej liečby s konopnou masťou je v tomto prípade jej vysoký obsah omega mastných kyselín.

V neposlednom rade sa dá aplikovať aj v prípade, ak máte čerstvé tetovanie. Tí, ktorí si už dali spraviť minimálne jedno tetovanie asi vedia, že po skončení sa hodí aplikovať na „kérku“ rôzne mastičky. Pritom k tým najefektívnejím sa radí práve masť z konope, ktorá dokonale regeneruje pokožku a bráni tvorbe zápalov.