Vonkajšie schodisko sa počas leta, môže premeniť na oázu zelene a spleť všakovakých farieb. Stačí zapojiť trošku fantázie, kreatívneho myslenia a pestovateľských schopností. Zábradlie na schodoch, môže pod vašimi rukami doslova ožiť. Pri jeho tvorbe, nezabudnite ani na kvalitný materiál, z ktorého je vyrobené samotné zábradlie. Inak by ste si ho mohli veľmi ľahko zničiť.

Točité zábradlie so žltými kvetmi.jpg

Ako založiť „živé“ zábradlie
Pod pojmom živé zábradlie, myslíme to, že ho necháte doslova obrásť rastlinami. Niečo podobné si môžete pokojne vytvoriť aj vo svojej domácnosti, teda v interiéri. Tam by to však nemuselo byť až tak praktické. V dome predsa len častejšie upratujeme a chceme mať všade čisto.
Zábradlie môžete zeleňou ozdobiť dvoma spôsobmi. Prvý je ten, že využijete prevísajúce rastliny. V tomto prípade poukladáte kvetináče na okraje chodov a kvetiny necháte prevísať smerom nadol zo schodiska.
Druhou možnosťou sú popínavé rastliny. Tie už po niekoľkých mesiacoch doslova obrastú celé zábradlie. Pri popínavých rastlinách môžete pokojne siahnuť aj po tých trvácnych, alebo úžitkových. Takýmto spôsobom môžete napríklad pestovať hrozno, tekvice, cukety, či uhorky.

zábradlí z nerezu.jpg

Rozhodujúci je materiál
Aby mohlo takéto zábradlie fungovať a prežiť v zdraví, musí byť vyrobené z vhodného materiálu. Určite zabudnite na drevo a taktiež na obyčajné železo. Drevo, by sa vám rozpadlo už po dvoch rokoch, no a železo pomaličky odhnilo a odpadlo. Keďže rastliny vytvoria prirodzene vlhké prostredie, potrebujete využiť materiál, ktorý nemá s vlhkosťou problém. Ideálnym riešením je nerezové zábradlie lmmont.sk, ktoré už podľa jeho názvu, nepodlieha hrdzaveniu. Nerezová oceľ je navyše pevný a odolný materiál s dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou. Takže ak vás nápad so živým zábradlím zaujal, určite sa do jeho založenia pustite čím skôr.