Pohodlie
Snáď najväčšou výhodou používania umývačky riadu je jej pohodlie. Namiesto toho, aby ste stáli nad umývadlom a umývali riad ručne, jednoducho vložíte špinavé taniere a poháre do umývačky a stlačíte tlačidlo. Používanie umývačky riadu vám môže ušetriť až 230 hodín osobného času ročne. A umývačka riadu nielenže šetrí čas, ale aj čistiace prostriedky. Umývačky riadu spravidla ohrieva vodu na 60 stupňov Celzia, čo je oveľa viac, ako väčšina ľudí môže tolerovať, a preto sa riad za kratšiu dobu vyčistí efektívnejšie.

myčka

Úspora energie
Používanie umývačky riadu namiesto umývania riadu nielen šetrí váš osobný čas, ale tiež znižuje spotrebu vody a elektriny. Pomôže vám to nielen ušetriť peniaze, ale pomáha šetriť aj životné prostredie. Menšia spotreba energie znamená menej znečistenia a menšiu produkciu skleníkových plynov.

Mydlo
Umývanie riadu v umývačke riadu vyžaduje použitie špeciálne mydla určeného pre umývačky riadov; používanie bežného mydla vytvára príliš veľa peny a môže poškodiť zariadenie. Mydlo na umývačku riadu stojí viac ako štandardný umývací prostriedok na umývanie riadu. Nevýhodou je, že ak sa chcete vyhnúť škvrnám na vašom riade, najmä ak máte tvrdú vodu, musíte do umývačky pridať špeciálny oplachovací prostriedok, ktorý je drahší a obsahuje aj väčšie množstvo chemikálií, ktoré poškodzujú životné prostredie.

dřez

Poškodenie riadu
Zatiaľ čo umývačky riadu čistia riady efektívnejšie než umývanie ručne, majú tiež obmedzenia. Niekedy dokonca ani najlepšie umývačky nedokážu odstrániť zaschnuté zvyšky jedla. Vyžaduje to, aby ste buď takýto riad umývali ručne, alebo ho dali do umývačky druhý krát. Veľkou nevýhodou umývačky riadu je, že môže poškodiť jemný porcelán a krištáľ, nože, nehrdzavejúce hrnce a panvice a drevené predmety, čo znamená, že ich musíte umývať ručne. Ak máte veľkú rodinnú oslavu a používate najlepšie riady, ich čistenie môže trvať oveľa dlhší čas. A ak sa vám nepodarí dobre naplniť vašu umývačku riadu, nielen, že riady nebudú čisté, ale môže ich to aj poškodiť.

Posted in Nezařazené