Trávte čas s rodičmi

Vždy, keď som niekam šiel, myslel som iba na to,ako by som bol rád, keby tam bol so mnou aj môj otec. Možno nebol úplne ideálny, no napriek tomu som veľmi dúfal, že bude so mnou všade chodiť a že si užijeme nejaký ten čas spolu. Pre môjho otca však bolo veľmi ťažké nájsť niečo, čo by ho bavilo. Často som mal pocit, že ho vlastne ani nič nezaujíma, pretože som ho nedokázal ničím zaujať. A už to bol predsa len starý pán, takže ho bolo veľmi ťažké nejako dať dokopy. Nevzdával som to však a veril som tomu, že to nejako zvládnem.

pruty

Preto som vymyslel, že budeme spolu chodiť na ryby. Áno, pre niekoho to možno vyznie ako totálne klišé, pre mňa však toto bola možnosť, ako skúsiť urobiť niečo pre neho. Ako jednoducho vymyslieť niečo do takých detailov, že to ani on ako starý chlap, nebude môcť ošomrať. Teraz už stačilo len vymyslieť, ako ho na to namotať. Kúpil som nám obom nové a perfektné kaprove udice a čakal som, ako sa bude tváriť. Našťastie bol úplne nadšený, čomu sa mi dokonca nechcelo veriť. Bol som taký rád, že som sa musel ovládať, aby som ho neznechutil.

rybářský prut

Sedeli sme teda pri rybníku a popri tom, ako sme čakali na to, čo sa bude diať sme sa rozprávali. O živote, o detstve, o našich prácach, jednoducho o všetkom a ja som mal konečne presne to, čo som chcel mať. Mal som otca, ktorý sa mi venoval a ktorý ma mal rád. Myslím si, že neexistuje niečo, čom mohol naozaj chcieť viac. Preto som bol fakticky veľmi šťastný. Keď sa však nad tým zamyslím, musí byť naozaj dôležité, aby ste so svojimi rodičmi chceli tráviť čas. Pretože vtedy sa môžete spoľahnúť na to, že to budú chcieť aj oni. Nemali by ste sa toho báť. Uvidíte, že sa vám to bude skutočne páčiť. A keď vymyslíte niečo originálne a perfektné, môžete si byť istý aj tým, že sa to bude páčiť aj im. Nebuďte skeptický a skúste to. To je najviac, čo môžete urobiť, tomu verte.