Vždy mi bolo veľmi ľúto, že netrávim dostatok času so svojím synom. Mal som naozaj veľmi veľa práce, ale tráviť čas s ním bolo pre mňa taktiež veľmi dôležité, takže som vedel, že s tým niečo musím urobiť. Je však veľmi ťažké skĺbiť rodinu a prácu, hlavne vtedy, keď ste živiteľ rodiny. Vtedy sa to proste nedá a nech by ste robili čokoľvek, môžete si byť istý tým, že bude vždy niečo, čo budete zanedbávať. Ja som však bol ochotný obetovať pre svojho syna celý svoj voľný čas, len aby bol on spokojný a šťastný. Nemyslím si, že je pre mňa niečo dôležitejšie ako šťastie môjho syna a on so mnou chcel čas tráviť tak, ako sa len dá.

rybářské potřeby

Čo budeme dnes robiť ocko?
Keď sa ma to spýtal a nevedel si vybrať, čo by chcel robiť, opýtal som sa ho či by nechcel ísť na ryby. Predsa len, bola to možnosť, ako sme mohli byť spolu sami a rozprávať sa o rôznych problémoch, ktoré sú všade okolo nás. Spomenul som si, že som takto často chodieval na ryby aj s mojím otcom a bolo to pre mňa naozaj niečo výnimočné, niečo, na čo som sa vždy tešil. Takže to bola jasná voľba.

červený prut

Poďme na rybačku
Samozrejme, prípravy na rybačku si vyžadovali aj poriadne náradie. Samé navijaky, udice a prúty, ktoré by nám vyhovovali, ale môj syn bol aj z toho úplne nadšený, čo ma vážne bavilo. Človek nakoniec zistí, že aj tak je najlepší pocit na svete, keď urobíte svoje dieťa šťastným. Nemyslím si, že by existovalo niečo iné, čo by nás mohlo potešiť. A preto si myslím, že najlepšie, čo existuje, je práve šťastie našich detí. A nech sa deje čokoľvek, musíme si na to pamätať, inak sa môže stať, že už ony nebudú chcieť tráviť čas s nami. Vybudovať si s nimi vzťah je skutočne veľmi dôležité, verte tomu. Uvidíte, že sa vám to bude skutočne páčiť. A myslím si, že keď sa to páči vám, budú s vami chcieť tráviť čas aj naďalej. Napriek tomu, že sa vám to možno na prvý pohľad ani nezdá.