Požiaru sa nedá vyhnúť ani v takých domácnostiach, ktoré nemajú krb, kotol na tuhé palivo a iné zariadenia využívajúce oheň. Nejednému z nás sa už stalo, že sme zabudli vypnúť žehličku, sporák, či iný spotrebič. Elektrická sieť taktiež patrí medzi potenciálne hrozby vašej domácnosti a je častým zdrojov požiarov. Netreba zabúdať ani na iné bežné nehody ako napríklad nezahasená cigareta alebo zabudnutá zapálená sviečka. Okrem toho, že najlepšie sa môžeme chrániť tým, že všetky možné zdroje požiarom vopred zabezpečíme a budeme predchádzať nehodám, existujú aj ďalšie možnosti.

Poziar

Z hľadiska technického vybavenia vášho domu a bytu určite odporúčame vymeniť bežné dvere za dvere protipožiarne. Buď zvolíte takýto typ dverí len pre vchod do bytu alebo nimi vybavíte všetky miestnosti. Bezpečnostné dvere síce vzniku požiaru zabrániť nedokážu, môžu však do veľkej miery zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu a tým aj znížiť prípadné škody na majetku. Protipožiarne dvere a ich predaj či montáž dnes už zabezpečuje mnoho firiem. Dá sa vybrať z viacerých druhov. Podľa materiálu, z akého sú dvere vyrobené, rozlišujeme ich odolnosť voči sálavému teplu a ohňu, prípadne dymu.

Poziarnici

To nám určuje dĺžku času, ktorú máme pri požiari k dispozícii, pokým protipožiarne dvere budú schopné oheň a dym od nás izolovať. Časová škála je teda od 15 do 90 minút. Protipožiarne dvere môžeme doplniť aj protipožiarnymi oknami, stenami a fasádami. Nemusíte sa obávať, že váš interiér bude po zavedení týchto bezpečnostných konštrukcií pôsobiť ako strojovňa. Dvere sú vyrábané v moderných prevedeniach, ktoré sú nerozoznateľné od klasických. Protipožiarne dvere predaj LMmont.sk– tu nájdete rôzne typy protipožiarnych konštrukcií. Všetky výrobky sú odskúšané a certifikované. Zabezpečte svoju rodinu a aj svoj majetok pred požiarom hneď teraz.

Posted in Nezařazené