Aké sú v našich riekach najpopulárnejšie úlovky? Myslím si, že asi kapry, šťuky, sumce. Samozrejme však u nás existujú aj iné druhy rýb, no pokúsil som sa vymenovať tie najpopulárnejšie. Už len medzi týmito troma rybami nastáva rozdiel a to v spôsobe ich lovenia. Z týchto rýb je asi hlavnou výnimkou šťuka, je to ukážkový dravec. Je však aj o niečo štíhlejšia, avšak jej mäso vraj chutí výborne, niekto preto tento úlovok uprednostňuje pred kaprom. No ale nájdu sa skúsení rybári, ktorí sú zameraní na lov kaprov, sumcov, no rovnako tak aj na dravce.

rybičky

Musíme však rozdelovať
Avšak nie je to také jednoduché, ako by sa z prvého dojmu mohlo zdať. Všetky ryby nechytíme na jednu udicu, ani na jedno krmivo či nástrahu. Pre každý typ ryby musíme vymyslieť niečo odlišné. Okrem toho, že ryby chytáme na úplne odlišné krmivo a návnadu, rovnako tak rozdeľujeme i udice. Na dravce by bolo vhodné nahodiť odlišný prút. Aký?

Vhodné udice a návnady
Na ulovenie dravých rýb, ako napríklad šťúk, sú najideálnejšie privlacove pruty.
Tie dravé ryby musíte totiž vo vode trochu hľadať, lákať ich trochu viac, trochu ich s tou návnadou ponaháňať, nepresedieť celý lov len na stoličke. Práve preto je na ich chytenie vhodná udica umožňujúca túto prívlačovú techniku. A ak som spomínal návnadu, v tomto smere sú ideálne napríklad gumené nástrahy, woblery, plandavky, blinkre,… skrátka niečo, čo vyzerá ako malá plávajúca rybka, na takú nástrahu dravec určite zameria svoju pozornosť. Dokopy tieto návnady môžeme takisto zaradiť k prívlačovým.

náčiní

Ja viem, možno sa to zdá naraz priveľa, avšak k úspešnemu rybolovu s tým treba počítať. Možno Vás povzbudí fakt, že dnes udice, návnady a všetko príslušenstvo môžeme nájsť naraz v jednom e-hope, cez ktorý si rovno rýchlo a pohodlne môžeme tovar zajednať, poprípade sa ešte dozvedieť potrebné info, skrátka pri jeho navštívení dostaneme kúpiť všetko potrebné na jednom mieste. Takto vybavení potom máme dosť veľkú šancu na úspešný lov.