Keď som začala trpieť tým, že mám nejaké kilá navyše, nenechala som sa nikým https://www.kosmas.cz/knihy/157073/nespi-s-nikym-kdo-je-potrhlejsi-nez-ty/a ničím zdeprimovať. Dokonca ani sama sebou. Bola som pripravená na to, že musím urobiť skutočne čokoľvek preto, aby som sa dostala na váhu, ktorú som mala vysnívanú. Asi som teda patrila k tomu lepšiemu prípadu ľudí. Pretože som naozaj vedela, že to za mňa nikto neschudne. Nikto za mňa tie prebytočné kilá nezhodí. Buď to urobím ja a začnem s tým teraz, alebo sa budem len zbytočne deprimovať a svoju depresiu budem len zajedať. Takže som si urobila podrobný plán, ktorého som sa držala.

ovoce

1. Upraviť jedálniček.
2. Stravovať sa zdravo.
3. Vyradiť nezdravé jedlá.
4. Začať sa hýbať.
5. Začať chodiť do posilňovne.
6. Vyhýbať sa všetkému, čo škodí môjmu zdraviu.

Toto bol môj plán a tých šesť bodov mi úplne v pohode stačilo na to, aby som sa vedela zariadiť. Mala som nezlomnú vôľu a odhodlanie, ktoré mi mohlo skutočne veľa ľudí závidieť, no ja som bola sama so sebou skutočne veľmi spokojná. Vedela som, že robím dobre a že keď sa takto zatnem, dokážem čokoľvek. Jediné, čo ma trochu trápilo bolo, že kilá nejako nemiznú rýchlejšie. Ale keďže som chcela chudnúť zdravo, musela som s tým rátať.

mrkev

Je lepšie chudnúť zdravo a zhadzovať kilá pomalšie, ako chcieť schudnúť rýchlo a čakať na jojo efekt, no nie?
Okrem toho som však bola nervózna hlavne z toho, že som mala v noci neustále chuť na jedlo. Nech som robila, čo som chcela, vždy ma to tak prepadlo, že som potom nemohla spať. Nikdy som síce nešla do chladničky, vždy som odolala, ale spôsobovalo mi to veľmi veľkú neistotu. Kdesi som čítala, že najlepšie na nechuť do jedla je káva na chudnutie, ktorá pomáha práve vtedy, keď potrebujete stratiť chuť do objedania sa. Vyskúšala som to a skutočne sa už nemám na čo sťažovať. Teraz už len dúfať, že proste vytrvám, nech sa deje čokoľvek.