Niekedy to nie je napríklad len chrbát, ktorý sa potrebuje regenerovať pri masáži. V mnohých prípadoch potrebujeme uvoľniť telo a myseľ či dokonca aj sexuálnu energiu. A k tomuto účelu existujú a slúžia špecializované tantra masáže. Povedzme si o nich niečo viac.

Intenzívnou mierou pracujú s ľudským telom, odstraňujú pritom napätie a aj zadržiavané sexuálne bloky. To je ich princíp, ktorého cieľom je tak dokonalé uvoľnenie všetkých ľudských stránok spoločne s príjemným relaxom. Vo výsledku sa človek cíti zbavený ťažkosti a obohatený o nové životné sily. Čo je ale pre tantrickú alebo nazvime ju senzuálnu masáž typické, to je nahota a tiež dotyky v oblasti najsilnejších erotogénnych zón a pohlavných orgánov.

žena v posteli, masáž

  • Áno, pri tantrickej masáži sa určite stretnete s pojmami ako masáž lingamu (penisu) alebo pri ženskom pohlaví joni (vagíny).

Tieto súčasti ľudského tela sú veľmi citlivé, pri ich masáži sa tak nadväzuje kontakt medzi telesnou a emočnou schránkou a uvoľnenie v je tomto prípade najúčinnejšie.

Akýsi všeobecný pohľad na tieto služby je taký, že ich primárne využívajú len muži. Vo väčšine prípadov to tak je, ale ako vidíte, je určená takisto pre ženy a v takomto prípade ju navštevujú skôr páry- muž na tantrickú masáž zoberie aj svoju partnerku a podľa toho si vyberú konkrétnu praktiku, pričom maséri/ky by mali byť vždy odlišného pohlavia, než je zákazník.

v posteli, nohy

V tantrických salónoch je možnosť vybrať si z ponuky rôznych typov senzuálnych masáží a skúsiť ich tak s viacerými „príchuťami“. Niektoré praktiky sú napríklad špecifické tým, že masérka bude miesto rúk používať svoje celo, bude sa ním kĺzať po tele zákazníka. To je však iba jeden z príkladov a ide skôr o praktiku, ktorá je vhodnejšia pre tých skúsenejších, čo zvládnu aj intenzívnejšie postupy.

  • Začiatočníci pochopiteľne môžu začať s „classic“, ktorá im ukáže tie základné dotyky a pôžitky.