Krása je skutočne veľmi relatívny pojem. Pre každého z nás je krásne niečo iné, no všetci sa zhodneme na tom, že existujú príležitosti, kedy chce byť proste žena krásna. Nie každý však má na to, aby si zaplatil salón krásy a práve preto je fajn, keď si môžete zistiť nejaké tipy a triky, ako sa nalíčiť, keď idete niekam na svadbu, na oslavu alebo na ples. Každému sa hodí nejaká pomoc. A ak si trúfate na to, že sa namaľujete sama, možno by ste chceli vedieť, ako na to a na čo by ste nemali zabudnúť hlavne vtedy, keď chcete, aby líčenie naozaj vydržalo.

make up
 
Viete, čo je podstatné urobiť predtým, než sa začnete líčiť? Určite musíte myslieť na to, že potrebuje naniesť primer, čiže nejakú podkladovú bázu predtým, než nanesiete make up. Ten nechajte trochu zaschnúť, teda vstrebať sa do pokožky, a potom môžete začať s make upom. Ten by mal byť trvácny, aby vydržal dlhšie, než len dva tance. Čo sa týka očí, opäť to potrebuje nejakú podkladovú bázu. Bez tej vám tiene na očiach vydržia asi len naozaj veľmi ťažko. Nemusíte sa však ničoho obávať, len si dajte záležať na kvalite. Aj rúž by ste mali mať predtým odskúšaný, aby ste vedeli, koľko vydrží a či sa dá v prípade potreby opraviť.

gel
 
Keď ste už make up urobili a ste s ním spokojná, nezabudnite na to, že musíte použiť niečo, aby ste ho zafixovali. Najlepší je na to fixačný sprej, ktorý spraví z vašej tváre jednoliatu vrstvu a akýmsi spôsobom celý make up vtlačí do tváre, aby dobre vydržal. Na ten by ste mali myslieť v prvom rade. Nezabúdajte na to, aby ste mali predtým už na sebe šaty. Nechcete predsa, aby sa vám celý make up poškodil. Alebo, aby ste nebodaj zašpinili šaty. Ak si však trúfate na to, že nalíčite na takéto dôležité udalosti, určite by ste mali myslieť hlavne na kvalitné produkty. Tie určite vydržia oveľa dlhšie a budú aj dobre pigmentované.

Posted in Nezařazené