Niektorý hľadajú smartphon s dobrým výkonom, niektorý zase s dobrou výdržou a niektorý s výkonom fotoaparátom. XiaoMi Redmi 5 Plus ponúka pomer výkon a batéria za celkom zaujímavú cenu.

mobil

Pekne ale od začiatku. Tento smartphon ponúka displej s uhlopriečkou 6 palcov s rozmermi 159 x 78 x 8,0 čiže sa bude jednať a celkom veľký smartphon. Dotykové sklo bude chrániť technológia Gorila Glass ktorá sa postará aby o ochranu dotykového displeja.

· Na tomto zariadení si budete môcť vybrať akú operačnú či vnútornú pamäť chcete. Môžete si vybrať buď 3 -oj alebo 4- ôur gigovú operačnej pamäť RAM a taktiež aj z vnútornej pamäte 32 alebo 64 Giga a ak by bolo málo vnútornej pamäte môže ju rozšíriť pomocou pamäťovej karty SD až do 256 Giga.

Čo sa ale týka fotoaparátu tam sa trochu poľavilo. Zadný fotoaparát ponúka 12 megapixelov s rozlíšením 4:3 s podporov LED blesku, clony a video môžete nahrávať až v 4K rozlíšení. Predný fotoaparát je slabučký a ponúka len 5 megapixelov ktorý je skôr vhodnejší na klasické selfie a video hovory a ponúka funkcie ako clonu a video ktoré môžete nahrávať vo FullHD.

· Na tomto zariadení nebude chýbať ani čítačka odtlačkov ktorá je ako vždy rýchla a presná, Audio Jack, IrDA, informačná dióda ktorá Vás upozorní i na všetky prichádzajúce upozornenia, Fm rádio a množstvo iných zaujímavých funkcií. Pôjde o hybridný slot pri ktorom je jedno či budete používať dve sim karty alebo jednu sim kartu a pamäťovú kartu microSD.

telefon

Tento smartphon má aj záporné stránky. Chýba mu NFC, odolnosť voči vode a bezdrôtové nabíjanie, či USB C konektor. Avšak to zle sa dá nahradiť kvalitnou a rýchlo nabíjateľnou batériou. Tá ponúka 4000 mHa. Na úplný záver je však dôležitá aj cena. XiaoMi Redmi 5 Plus sa bude predávať s cenovkou 180 eur a zaradíme ho do strednej triedy.

Posted in Nezařazené