Nasťahujete sa do nového domu alebo bytu. Poukladáte si nábytok, ale ostanú vám prázdne steny. Máte pocit, že by to chcelo niečím oživiť, ale nenapadajú vás žiadne nápady? Pripravila som si pre vás pár typov, ako steny trošku oživiť. Niekedy naozaj stačí len málo a hneď to vyzerá lepšie.

rock

Najčastejšou dekoráciou stien sú obrazy. Obrazov je veľmi veľa druhov s rôznym tvarom. Poznáme rôzne typy, ako sú napríklad obrazy s motívom prírody. Tieto obrazy sa najčastejšie vyskytujú na chalupách, keďže do modernejšieho priestoru veľmi nepasujú. Do moderných bytov/domov pasujú skôr abstraktné obrazy alebo siluety veľkého mesta. Tých obrazov je naozaj veľmi veľa druhov a niekedy je veľmi ťažké si vybrať ten najkrajší.

Ďalšou, v poslednej dobe najpoužívanejšou dekoráciou, sú nálepky na steny. Tých je rovnako, ako obrazov, strašne veľa rôznych druhov. Sú rôzne kvety, vtáčiky, motýle, stromy, rodokmene, do ktorých si nalepíte fotografie. A taktiež je aj veľmi veľa citátov a láske, rodine a o domove, ktoré si môžete tiež nalepiť. Tie citáty sú veľmi pekné a motivujúce.

malování

Niečo podobné, ako sú nálepky, sú tapety. Tých je tiež veľa a určite si vyberie každý. Výhodou tapiet je, že si stačí vybrať jeden motív. Ako si tapetu naskladáte na stenu je už na vás. Či to bude po celej dĺžke steny, alebo len nastriháte pás a ten dáte do stredu, to je už len na vás. Najlepšie na tom je to, že si to nastriháte ako chcete a poukladáte ako chcete. Samozrejme, môžete si zvoliť aj viac motívov tapety na jednu stenu. Kreativite sa medze nekladú, len si treba dávať pozor na to, aby to nebolo už prehnané.

kostky

Ďalšou možnosťou je, že si vytvoríte niečo sami z niečoho, čo už nepotrebujete. Napríklad z korkov si vyskladáte srdce. Vyzerá to pekne a má to aj praktický význam. Srdce vyskladané z korkov môže slúžiť aj ako nástenka.
Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása, a preto to neprežeňte s výzdobou. Niekedy stačí naozaj len trošku a hneď to vyzerá inak.

Posted in Nezařazené