· Získate potrebné vzdelanie
To by mal byť hlavný dôvod pre štúdium na vysokej škole. Treba si vybrať taký odbor, čo vás bude baviť a napĺňať, tak by pre vás ani štúdium nebola nuda (hoci teoretické vedomosti bývajú odlišné od praxe). Ale získate potrebný rozhľad a vedomosti, ktoré vám uľahčia nástup do zamestnania.

počítač

· Menej starostí
Ak pôjdete po strednej škole hneď do práce budete mať oveľa viac starostí ako na vysokej škole. Nakúpiť, navariť, ušetriť, upratať, oprať, povysávať a predovšetkým dokázať vyžiť z výplaty. Ak aj ostanete bývať stále u rodičov, ani tam nemôžte bývať zadarmo. Záleží síce od vašich rodičov, ale väčšina si vyžaduje aspoň symbolický poplatok za stravu a bývanie. Na vysokej škole takéto veci riešiť nemusíte, zatiaľ bude vaša jediná povinnosť ŠTUDOVAŤ.

tabule

· Predĺžite si mladosť
Keď budete študovať budete mať viac voľného času. Veľa študentov na vysokej škole sa zabáva na diskotékach celý semester a užívajú si život oveľa viac ako keby chodili do práce. Veď robiť aj tak budú ešte dlhooo.

· Získate kontakty a spoznáte množstvo ľudí
Veľa ľudí vám povie, že najlepšie kontakty získali práve na vysokej škole. Na takú bežnú univerzitu chodí tisícky študentov a je len otázkou času kedy sa vám tieto kontakty zídu.

· Vyšší plat v zamestnaní
Tým, že budete mať absolvované vysokoškolské vzdelanie zaradíte sa do vyššej platovej triedy ako keby ste mali len strednú školu. Takisto môžete robiť na vyšších pozíciách ako napríklad manažéri, vedúci oddelenia a podobne.

mince

· Viac ušetríte
Ak si nájdete brigádu počas vysokej školy viete si zarobiť celkom slušné peniaze. Voľného času budete mať dostatok, väčšinou je vysoká škola len nejaké 3-4 dni do týždňa. Tým, že si nemusíte všetko platiť samy, viete viac odložiť na budúcnosť, aby ste si zabezpečili lepší štart do života. To sa vám počas strednej málokedy podarí.

Posted in Nezařazené