Zariadenie kuchyne nemusí byť len čisto praktické. Detailmi a rôznymi vychytávkami sa z nej stáva priestor, kde sa stretáva rodina. Moderný štýl neznamená len futuristický dizajn. Na výber máte nepreberné množstvo kuchynských liniek, jedálenských súprav a doplnkov, ktoré z kuchyne spravia vaše obľúbené miesto. V prípade, že sa chcete v kuchyni cítiť naozaj dobre, mali by ste vsadiť na nasledujúce trendové vychytávky.
Naozaj dobre vyzerá kombinácia nového a starého. Môžete si pokojne zaobstarať modernú kuchynskú linku s barovým pultom alebo pracovným ostrovčekom, a toto všetko skombinovať s vintage prvkami. Staré nástenné hodiny, vitrína na porcelán zdedená po starých rodičoch v rohu miestnosti, jedálenská súprava ako od babičky. Keď s citom toto všetko skombinujete, každý si vašu kuchyňu zamiluje.

kuchyně

V prípade, že chcete vsadiť na istotu, nebojte sa kontrastov. Nejde len o čierno – biele variácie, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Na výber máte imitácie dreva, ktoré môžete zladiť s pastelovými farbami. Geometrické vzory alebo LED osvetlenia rôznych odtieňov, toho všetkého sa naozaj nemusíte báť.

Iste budete hľadieť aj na praktické riešenie vašej kuchyne. Tu nezabudnite na niektoré z týchto detailov na kuchynskej linke: voľte materiály, ktoré sa dobre udržujú a ich povrch odoláva poškodeniu. Jednotlivé vitríny dolaďte podľa vašich požiadaviek, zostavte si svoju vlastnú linku. Myslite na to, aby ste dočiahli aj do horných políc. Aby ste využili všetok ukladací priestor dokonale, zásuvky by mali byť s plnovýsunom. Hudbou minulosti sú úchytky na dvierkach, všetky by mali byť otvárateľné dotykom.

moderní kucyhně

Veľa z nás zabúda na osvetlenie. Rieši sa až v poslednej fáze a to je chyba. Často potom dochádza k tomu, že si pri varení tienime telom, alebo jedálenský stôl nie je dostatočne osvetlený. Okrem hlavného svietenia, dajte šancu aj doplnkovému. Praktické je umiestnenie LED osvetlenia aj do skriniek kuchynskej linky.
V prípade otvoreného priestoru kedy máte spojenú kuchyňu s obývacou izbou, nezabudnite umiestniť medzi tieto dve izby praktický kuchynský ostrov. Bude nielen pracovnou plochou, ale aj miestom dočasného stolovania.

Posted in Nezařazené