Ako povedala Coco Channel „Každý deň je módna prehliadka a svet je tvojím mólom.“ Mohli by sme povedať, že móda kedysi nebola chápaná tak, ako je v dnešnej dobe. Dnes máme unikátnu príležitosť povedať svetu náš názor a vyjadriť svoj postoj aj vďaka oblečeniu. Móda môže vyjadriť náš spôsob myslenia spôsobom, akým by to slová možno nikdy nedokázali. Toto všetko je úzko späté s našou osobnosťou. Žijeme vo svete, kde vyjadrenie názoru patrí k našej každodennej rutine a sloboda prejavu je veľkou súčasťou našich životov. A pritom si častokrát možno ani neuvedomuje, že to robíme.

sako

To, čo máme oblečené odpovedá našim myšlienkam, pocitom, postojom. A to je predsa to, čo formuje našu osobnosť. Niekedy sa dokonca cítime nepríjemne a nepohodlne, ak sa na určitú príležitosť musíme obliecť, tak, že to nezodpovedá nášmu štýlu a tým pádom ani našej osobnosti. To, čo nosíme je jednoducho náš výzor, naše stanovisko, naša charakteristika.

Takisto, naše oblečenie je veľmi často ovplyvnené našou aktuálnou náladou. Keď sme smutní, neoblečieme si predsa výrazné farby ak sa na to v tej chvíli necítime, ale siahneme skôr po tmavších a studenších farbách. Naopak, keď máme dobrý deň a výborne sa nám darí, veľmi radi to ukážeme aj svetu a farby na oblečení o tom len svedčia!

Častokrát môžeme podľa oblečenia taktiež odhadnúť, čo konkrétna osoba robí, kde pracuje, aké sú jej koníčky, záľuby. Pracovať na pozícii manažéra alebo právnika neobnáša nosenie takého istého oblečenia, aké by si obliekol napríklad športovec. Móda a naše oblečenie definuje našu životnú rolu, ktorá zahŕňa tak kariéru ako aj potešenie. 

lesk

Móda toho dokáže povedať niekedy viac, ako my sami. Dokonca aj opovrhovanie módnymi trendami alebo určitými kúskami prezrádza niečo o nás, o našom myslení, postojoch a tým sa snažíme oslobodiť a odlíšiť od ostatných a (ne)priamo ukázať svetu kúsok našej duše, nášho srdca.

Posted in Nezařazené