Je tu skvelá novinka pre tých, ktorým vadil a ešte stále vadí fakt, že na určitých stránkach sa v úvode automaticky spúšťajú videá, na ktoré sme však neklikli. Rovnako skvelou správou pre nás, ktorým vadí, ak im je niečo nútené, je i novinka, kedy budeme mať v prehľadávači automaticky vloženú službu pop-up blocker, čo zabráni vyskakovaniu neželaných okien s reklamou a zabránime tak i možnému presmerovaniu na inú, neželanú stránku.
Všetky tieto spomenuté funkcie, všetky budú automaticky, bez akéhokoľvek dodatočného sťahovania doplnkov, dostupné v novom prehľadávači s názvom Chrome 64.

nový rok

A myslím si, že tieto služby uvíta veľká väčšina ľudí, nielen ja. Myslím si, že málokto si želá neželaný obsah. A zrejme to dobre vedia i výrobcovia novej verzie Google Chrome. Práve preto si užijeme tieto nové doplnky.
Prehľadávačov dnes máme na výber viac, no zväčša nám stačí iba jeden. Preto vzniká i na internete konkurecia. Konkurencia spojená s webovými prehľadávačmi. Asi každý tvorca sa tak snaží vcítiť do kože takého bežného, priemerného užívateľa a snažia sa vyriešiť naše možné nedostatky a problémy pri prezeraní webu. A práve blokovanie reklamných videí a vyskakovacích okien bez toho, aby sme niečo sťahovali a priinštalovávali , to určite poteší takmer každého užívateľa na celom svete. Google Chrome teda so svojim Chrome 64 zrejme zaboduje a o to ide.

chrome

Zatiaľ je však dostupná beta verzia, ktorá vyzerá sľubne. No ide v podstate zatiaľ len o také skúšobné demo. Avšak je možné, že už len o pár dní nájdeme plnú verziu, tá mala byť totiž na programe v Januári 2018, čiže je možné, že už stiahneme i originál hotovú verziu bez nejakých limitov a obmedzení.
Trochu odlišná, avšak veľmi zaujímavá a sympatická je i ďalšia funkcia, pomocou ktorej budete môcť sledovať videá cez Chrome 64 v skvelej kvalite HDR.

Posted in Nezařazené