Kniha, ktorá ukazuje ekonomiku, v takom svetle, v akom by sme ju mali vidieť všetci. Nie je totiž len neprestávajúce hltanie faktov, grafov a vedomostí, ale aj zaujímavá téma na rozhovor. Hlavne, keď sa opýtate tie správne otázky. Autor nám odpovedá na otázky, ktoré ho kedysi zaujali s takou vážnosťou, že by nebolo ľahké mu oponovať. Nemáme ani dôvod. Pretože svoje odpovede podloží dostatočnými faktami a výskumami.

logo

Ekonomika ma nebaví, bude to aj pre mňa?

Táto kniha je veľmi obohacujúca a určite vás natoľko zaujme, že ju budete chcieť prečítať za jeden večer. To však neodporúčam, pretože v knihe je neskutočné množstvo faktov, ktoré si nemáte šancu zapamätať za jeden večer. Prípadne ju môžete zhltnúť aj za jeden večer, ale následne si ju pekne prečítajte ešte raz a budete toho vedieť oveľa viac. Je to totiž kniha, ku ktorej sa môžete vrátiť viac krát, pretože vám stále má čo ponúknuť.

Je to učebnica?

Kniha nie je napísaná formou učebnice, ale skôr ako faktografická literatúra. Je rozdelená do kapitol na základe otázok, ktoré sa autor pýtal sám seba. Potom sa podujal a na svoje otázky si aj sám odpovedal formou pátrania po odpovediach. Otázky, ktoré sa pýta, nie sú zamerané na ekonomiku a preto budete mať pocit, že kniha, ktorú čítate sa vôbec netýka ekonomiky, ale skôr nejakého pátrania po odpovediach na zaujímavé otázky. Ale takto vidí ekonomika svet – taký aký v skutočnosti je.

práce

Ekonomické učebnice bývajú častokrát nudné a neponúkajú svojim študentom nič zaujímavé. Iba rôzne grafy, ktoré o ničom zaujímavom nerozprávajú a slová, ktoré sú príliš odborné na to, aby im niekto rozumel. Táto kniha taká vôbec nie je. Je písaná úplne laickým štýlom a pochopí jej doslova každý hlupák. Ale nielen hlupák, ale každý z nás. Takže sa nemusíte báť, že by ste nerozumeli tomuto napísanému textu. 

Posted in Nezařazené