1.       Viac spŕch, menej kúpeľov – Logické pravidlo. Pri sprche sa totiž približne minie desaťkrát menej vody, ako keď si dáte horúci kúpeľ. To znamená, že desať spŕch predstavuje rovnaké minutie vody ako jeden kúpeľ. Dodržaním tohto pravidla šetríte ako vodou, tak aj vašimi cennými financiami.

kapka

2.       Vyskúšajte sprchu studenou vodou –Týmto krokom nie len šetríte životným prostredím, ale taktiež posilňujete svoju vlastnú imunitu – zvyknete si a len tak ľahko neprechladnete. Studená sprcha vás takisto preberie a po nej sa budete cítiť oveľa viac sviežo.

3.       Uvedomte si, kedy potrebujete mať pustenú vodu –Plytvanie vodou zbytočne pusteným kohútikom je naozaj zbytočné. Zamyslite sa, koľkokrát necháte vodovodný kohútik otvorený keď si umývate zuby, umývanie riad alebo keď sa len idete napiť. Ak si nabudúce pôjdete umyť zuby, naneste si zubnú pasu na kefku, navlhčite ju a počas umývania vodu zastavte.

4.       Separujte odpad –Triedenie odpadu do skupín je taktiež dôležité. Papier, plast, sklo, kov…Stačí, ak si doma založíte odpad na dve hlavné skupiny – plast a papier. Zahadzujte ich oddelene a ihneď prispejete na ochranu životného prostredia.

5.       Nevytvárajte zbytočný odpad –kartóny, igelitové tašky…tieto materiály sa dajú použiť či už na uskladňovanie vecí, tak na výrobu kadejakých darčekov a iných vecí. Igelitové tašky po nákupoch nezahadzujte, pri nasledujúcom nákupe by ste si aj tak kúpili nové. Používajte dookola tie isté. Nevyhadzujte zbytočný odpad, nerobte zbytočný bordel.

příroda

6.       Nekupujte potraviny s veľkým podielom odpadu –Veľa výrobcov predáva potraviny vo zbytočne veľkých obaloch a krabiciach, typickým príkladom sú napríklad chipsy, ktorých balenie obsahuje asi 70% vzduchu. Šetriť sa dá aj na kupovaní pitia vo veľkých plastových fľašiach, čo vás vyjde aj lacnejšie. Pre porovnanie 3 pollitrové fľaše predstavujú viac ako dvojnásobok plastu ako jedna jeden aj pollitrová fľaška minerálky.

Posted in Nezařazené