Ako som už spomenul v úvode článku, tento rok sa majstrovstvá sveta v hokeji odohrajú na severe Európy a to konkrétne v Dánsku, v mestách Kodaň na štadióne Royal Arena s kapacitou 12 550 divákov a Herning na štadióne Jyske Bank Boxen s kapacitou 11 955 divákov. Mužstvá ako sa už stalo zvykom rozdelia do dvoch skupín po 8 mužstiev kde budú bojovať každý  s každým a 4 najlepšie mužstvá z každej skupiny postúpia do štvrťfinále kde si to potom následne rozdajú o titul majstra sveta.

puk

Rozdelenie skupín :
skupine A v Kodani si zmerajú medzi sebou sily mužstvá Ruska, Švédska, Česka, Bieloruska, Francúzska, Slovenska a nováčika z Rakúska.
skupine BHerningu sa predstavia Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Nórsko, Lotyšsko, Dánsko a tohtoročný organizátor olympijských hier z Južnej Kórei.
Titul z minulého roku obhajujú hráči zo Švédska ktorý v napínavom duely o zlato porazili Kanadu 2:1 až po samostatných nájazdoch.

Po neúčasti hráčov z NHL na tohtoročných olympijských hrach sa očakáva že si mnoho z nich bude chcieť sezónu po ukončení sezóny v NHL predĺžiť, takže by si na sever Európy mohlo nájsť cestu viac zvučných mien zo zámoria. Nás ale budú najviac zaujímať hlavne výkony našich reprezentantov. Po minuloročnom fiasku kde sme takmer vypadli z A kategórie a získali len 4 body sa očakáva sa, že tento rok to naši reprezentanti dotiahnu k lepším výkonom. Náš káder by sa nemal moc líšiť od toho ktorý nás reprezentoval na nedávno skončenej olympiáde.

hokejový stadion

Pozitívom a impulzom k lepším výkonom by mal byť fakt, že Slováci nemôžu tento rok vypadnúť do B kategórie nakoľko sa ako som už spomínal budúcoročné majstrovstvá konajú u nás na Slovensku. Zaujímavosťou bude taktiež možnosť sledovať reprezentantov Južnej Kórei, ktorí sa pokúsia nazbierať svoje prvé body medzi elitou majstrovstiev sveta.

Posted in Nezařazené