Ocot
Je dôležité, aby ste čo najskôr ošetrili škvrny z krvi na oblečení, lebo krvné škvrny sa relatívne ľahko odstraňujú hneď. Je možné, že ich po 24 hodinách nebudete schopní odstrániť. Akonáhle sa na vašom oblečení objaví krv, nalejte na ňu ocot. Nechajte ho nasiaknuť 5-10 minút, potom ho dobre umyte látkou alebo uterákom. V prípade potreby opakujte, dokým krv úplne nezmizne.

skvrna

Amoniak
Vyčistite škvrny z krvi na oblečení tým, že pred praním namočíte oblečenie do roztoku amoniaku a vody.
Peroxid vodíka
To funguje hlavne na čerstvých krvných škvrnách. Aplikujte 3% peroxid vodíka priamo na škvrnu a potom ju opláchnite čerstvou vodou a vyperte vec ako zvyčajne.

Kola
Tento trik je skvelý pre krvavé škvrny, ktoré sa stanú mimo domova. Namiesto čakania na ošetrenie škvrny, keď sa dostanete domov, kúpte si fľašu koly a namočte do nej škvrnu. Najlepšie je namočiť škvrnu v kole cez noc pre dosiahnutie najlepších výsledkov.
WD-40
Striekajte tento sprej priamo na škvrny, počkajte pár minút a potom vec vyperte ako obvykle. WD-40 pomôže vyčistiť škvrnu. Snažte sa ho dať na škvrnu, zatiaľ čo je stále čerstvá, pretože akonáhle zaschne, bude ťažšie sa jej zbaviť. Používajte WD-40 aj na to, aby ste ošetrili ďalšie škvrny na odevoch, ako sú rúž, špina a mastnota.

prádlo

Kukuričný škrob
Čím rýchlejšie konáte, tým lepšie. Či už je to na oblečení alebo na inej látke, môžete touto metódou odstrániť škvrny z krvi. Vytvorte si pastu z kukuričného škrobu a studenej vody. Pokryte škvrnu kukuričným škrobom a jemne ho rozotrite do tkaniny. Dajte látku na slnečné miesto, aby ste ju vysušili. Po vysušení odstráňte zvyšok kukuričného škrobu. Ak škvrna nie je úplne preč, opakujte proces.
Mastencový púder
Ak chcete odstrániť čerstvé krvavé škvrny z odevu alebo z iných látok, urobte si pastu z vody a mastencového púdru a naneste ju na miesto. Po vyschnutí odstráňte zbytok, opakujte, ak nie je škvrna úplne očistená. Mastencový prášok sa dá nahradiť kukuričným škrobom.

Posted in Nezařazené