Zrejme najpraktickejšia voľba z kategórie udíc

Každý skúsený rybár rozlišuje, či sa chystá na lov dravých alebo kaprovitých rýb. Podľa toho si so sebou vezme vhodnú výbavu na čele s udicou určenou špeciálne k lovu konkrétneho druhu. Nie je tak udica ako udica, dnes už poznáme širokú sortu z kategórie udíc a výber je skutočne pestrý. Každá udica je vyrobená štýlom, aby čo najlepšie vyhovovala konkrétnej technike rybolovu ako aj tomu, na aký typ rýb sa chystáte. Ale väčšina sa asi zhodneme na tom, že či už po dizajnovej, ale aj po tej technickej stránke je zaujímavou voľbou teleskopická udica, viď.

rybáři

Ich techniku ocenia skúsení rybári, ale ich praktickú stránku zasa začiatočníci, je to taký ideálny kompromis, v ktorom zručnosť a skúsenosť v rybolove nehrá podstatnú úlohu. Ak som spomenul praktickú stránku, mal som na mysli najmä ich ľahký prenos a jednoduché skladovanie, čo v podstate ocení každý rybár a najmä ten, ktorý sa rybolovu venuje pravidelnejšie a vie, že časté prenášanie udíc môže byť komplikovanou záležitosťou. Výrobe teleskopických udíc sa venujú známi výrobcovia, na trhu tak nájdete tieto produkty s overenou značkou. Poďme si ale ako príklad jednu udicu z tejto kategórie predstaviť bližšie, aby sme mali lepšiu predstavu o skvelom dizajne a prevedení udíc tohto druhu, ako aj o ich praktickej technike.

rybolov

Delphin ARMADA TRAVELER je ukážkovou a populárnou voľbou zo spomenutej kategórie teleskopických udíc, nakoľko aj táto značka a tento konkrétny typ produktu vystihuje ich špecifické a žiadané vlastnosti.
Pohodlnú rukoväť nebudete takmer ani cítiť, má komfortný tvar sympatický pre dotyk rúk a ich citlivosť. Ide o delený prút, čiže s jeho prenosom nebude naozaj žiadny problém. Jeho krásny matný blank tmavej farby je dokonale vyvážený.

4/5 - (2 votes)