Vstupné dvere sú základnou súčasťou všetkých priestorov, ktoré chceme obývať a sľubujeme si od nich dostatočne komfortnú stránku či potrebnú izoláciu. Na výber však máme hneď niekoľko dostupných a populárnych foriem, kedy podstatnú úlohu zohráva materiál. Ak teda vravíme o výbere vstupných dverí, spoľahlivou voľbou je orientovať sa na hliník.

Kľúč, dom, miniatúra

  • Tento typ dverí sa radí do kategórie protipožiarnych a hoci protipožiarne dvere cena predstavuje o niečo vyššie obstarávacie náklady, poskytujú niekoľko špecifických výhod, ktoré by mali byť nezanedbateľné.

Plastové dvere síce predstavujú populárnu možnosť z hľadiska relatívne nízkej ceny, no hliníková alternatíva poskytuje napr. možnosť použiť väčšie sklá, respektíve veľkorozmerná sklá, ktorých hliníkový rám je pritom štíhly a elegantný. Dáva tak vyniknúť veľkosti skiel, čo celkovo pôsobí luxusnejším dojmom a zároveň do interiéru vniká viac prirodzeného svetla. V neposlednom rade hliníkové prevedenie predstavuje sofistikovanejšie systémy či spravidla možnosť vyrobiť tieto dvere na mieru.

Zároveň je vhodné spomenúť ich odolnejšie vlastnosti, ktoré sú v porovnaní s plastovými dverami 2,5 krát efektívnejšie.

Otvorené dvere, blesk

Je to istý paradox, že viditeľne tenší dizajn v podstate ukrýva pevnosť a silu. V tomto smere vyhovejú takisto voľbe zaskleniť väčší priestor. Hliník sám o sebe je však aj napriek týmto funkčným stránkam elegantný materiál s nízkou hmotnosťou.

  • Takéto prevedenie je teda nielen spoľahlivým bezpečnostným prvkom, ale tiež kvalitnou dizajnovou súčasťou s pozitívnym vplyvom na svoje okolie.

Hliník navyše disponuje vysokou odolnosťou, čo značí jeho vhodné využitie vo forme vonkajších prvkov, v našom prípade tak napríklad vstupných dverí. Tie budú vystavované exteriérovým podmienkam a nevyhnú sa ani zlému počasiu. Konkrétny materiál si ale s týmito negatívnymi vplyvmi poradí, má tendenciu nehrdzavieť a uchováva si svoju dizajnovú stálosť. To všetko aj napriek minimálnej údržbe, čo je napr. veľký rozdiel oproti dreveným dverám.

Posted in Nezařazené