Klimatizácia v automobile je fantastický vynález, v horúcich letných dňoch nám pomáha prekonať nepríjemnú cestu v aute, ktorú by sme v prehriatom interiéri len ťažko znášali. Keďže letá bývajú posledné roky nadnormálne teplé, klimatizácia je vyťažená na maximum a preto si vyžaduje pravidelnú údržbu.

klimatizace

Umývanie alebo vysávanie auta nestačí, treba sa pozrieť aj pod kapotu, kde sa nachádza motor s množstvom prívodných káblov a súčiastok, no veľmi dôležitá je aj údržba samotnej klimatizácie, keďže je to miesto veľmi vhodné ako liaheň rôznych baktérií.

Servis a údržba klimatizácie má svoje opodstatnenie
* Po zapnutí klimatizácie v interiéri auta sa môže stať, že zacítite nepríjemný zápach. To je znakom jej znečistenia práve prítomnosťou baktérií. Chladný vzduch vzniká tým, keď sa kvapalina zmení z tekutého skupenstva na plynné, ten sa následne vyparuje z výparníka, a to je možný dôvod zápachu. Ak sa výparník nedezinfikuje, po jej spustený sa do interiéru dostane množstvo usadených baktérií, ktoré sa v ňom množia. Časom dokonca môžu upchať aj prívodné hadičky, cez ktoré vzduch preniká a ak sa upchajú úplne, potom už nebudete mať inú možnosť, len rozobrať celú palubnú dosku.

*Tento nepríjemný zápach nedokáže odstrániť žiadny osviežovač vzduchu, iba čo vône zmiešate a vznikne z toho odporná, nedefinovateľná smradľavá zmes, ktorú si zanesiete do celého interiéru auta. Preto je namieste navštíviť autorizovaný servis, v ktorom sa dokážu o vyčistenie klimatizácie postarať. Disponujú totiž originálnymi zariadeniami na jej čistenie od baktérii a zároveň ju zbavia zápachu.

motor

*Ceny tejto služby sú rôzne a závisieť môžu aj od dátumu výroby auta. Servis tohto zariadenia treba robiť aspoň dvakrát do roka, pred začiatkom leta, kedy sa používa takmer nonstop a po ňom, aby bola vyčistená od nánosov prachu a peľov.

*Ak sa do údržby áut nerozumiete, je lepšie nechať to celé na autorizovaný servis a jeho odborníkov, pretože si laickým zásahom môžete spôsobiť oveľa viac problémov, prípadne niečo poškodiť, a následná oprava by mohla z vášho vrecka vytiahnuť oveľa viac peňazí, ako by stálo len vyčistenie klimatizácie.

Posted in Nezařazené