Rok 2018 je určite plný senzačných nových technológií, ktoré boli doteraz iba scénkami v sci-fi filmoch. Aj pokiaľ v niektorých prípadoch zatiaľ vravíme iba o určitom prototype, či technológii vo svojich prvotných zárodkoch, určite z nich vznikne čosi revolučné. Už vidíme viaceré črty a dokonca funkčné podoby vynálezov, ktoré sú sľubnou predzvesťou roku 2020.

virtualita

Magic Leapje nástrojom k zobrazeniu simulácie rozšírenej reality. Svojim výzorom pripomína okuliare VR (virtual reality), no táto novšia technológia Magic Leap prinesie oveľa pestrejší a reálnejší zážitok, ku ktorému nebudeme potrebovať videohru, ale postačí nám realita. S týmito okuliarmi však nebudeme svedkami reality z klasického pohľadu, ale tej rozšírenej. Prinesú nám doteraz doslova nevídaný pohľad na svet. Apple už pripravuje i softvérovú platformu s názvom ARKit.

Snímač odtlačkov prstovv mobilnom zariadení, ktorý sa tentokrát bude nachádzať na displeji, čo je veľmi praktická voľba pre mnohé situácie. Revolučnými majú byť najmä najnovšie mobilné zariadenia značiek Samsung a Apple. Spomenutá technológia je už zrealizovaná, jediným otáznikom je ich spoľahlivosť a praktické využitie v praxi, nakoľko ide zatiaľ o čerstvú novinku.

Virtuálna realita? Stačia iba okuliare- Opäť sa musíme vrátiť k VR, nakoľko aj napriek ich dostupnosti na trhu vieme, že doteraz sme mali na výber len dve možnosti. Kúpiť tú najlacnejšiu alternatívu k mobilnému zariadeniu a v podstate tak nenaplniť naše očakávanie a ani potenciál tejto technológie, alebo investovať finančne náročnú čiastku do niečoho, s čím ešte nemáme skúsenosti a k tomu prikúpiť i novú hernú konzolu či najdrahší počítač. Ale zdá sa, že bude existovať i stredná cesta. Pôjde o samostatné VR okuliarie, ktoré budú premietať uložený obsah.

virtuální realita

Vzájomná komunikácia nových počítačov formou umelej inteligencie.

Posted in Nezařazené