Takéto a veľmi podobné scenáre poznáme všetci. Beháme s tabletom, či mobilom po domácnosti a snažíme sa nájsť miesto, kde konečne chytíme náš vlastný internetový signál. Je to na zbláznenie! Platíme si za dostupnosť internetu do našej vlastnej domácnosti, v našej domácnosti však musíme behať z miestnosti do miestnosti a skúšať, kde má dosah ten náš internet. Takto to predsa byť nemusí. Pozrime sa na niekoľko tipov, ako túto situáciu vyriešiť.

mobil

Umiestnite váš router lepšie!

Častokrát je celá chyba len v tom, že náš router je umiestnený na veľmi nevhodnom mieste. Možno je umiestnený v rohu poslednej miestnosti, alebo v predsieni, alebo v miestnosti, ktorá má veľmi hrubé a silné steny. Je potrebné si uvedomiť, že wi-fi signál sa pohlcuje veľmi hrubými múrmi. A taktiež, že wi-fi signál nemá nekonečný výkon. To znamená., že so vzdialenosťou sa signál postupne stráca. Z toho vyplýva, že keď umiestnite váš router do najvzdialenejšieho rohu vašej domácnosti, je veľká pravdepodobnosť, že v tých vzdialenejších miestnostiach budete mať slabý, až takmer nulový signál. Skúste preto umiestniť váš router do centra vašej domácnosti, najlepšie do chodby alebo do miestnosti, ktorá je polohou centrálna.

signál

Nemôžem pohnúť so svojím routerom…

V prípade, že váš operátor umiestnil router a k tomu príslušnú kabeláž do veľmi nevhodného miesta, je veľmi ťažké takýto router presunúť na iné miesto bez zavedenia dodatočnej kabeláže. V tom prípade odporúčame siahnuť po zariadeniach, ktoré nazývame bezdrôtové extendéry. Sú to vo svojom princípe zosilňovače signálu. Fungujú a nastavujú sa veľmi jednoducho. Zasuniete ich do zásuvky na centrálnom mieste vašej domácnosti a tým máte problém pokrytia vášho bytu wi-fi signálom vyriešený. Jediné, načo je potrebné dať si pozor v tomto prípade, je to, aby váš router a extendér neboli od seba príliš ďaleko. V tom prípade tento zosilňovač môže robiť občasné chyby, alebo výpadky siete.

Posted in Nezařazené