Generácia mileniálov si viac než ktorákoľvek iná pred ňou uvedomuje, že patriarchálny úzus už viac nepatrí do moderného sveta. Preto podrobuje kritike aj prešľapy ikonických symbolov pop kultúry, ktoré sa na sklonku minulého tisícročia zdali byť ešte prijateľnými. To sa týka napríklad aj slávneho amerického seriálu Priatelia.

žena

Niekomu to môže pripadať trochu pritiahnuté za vlasy. To je vec názoru. Nič to však nemení na závažnosti problematiky, ktorej sa kampaň #metoo venuje. Dnes už nehovoríme iba o prihlúplych narážkach v dialógoch a nešikovne napísaných scenároch, ale o skutočnom zneužívaní moci, dusiacej mnohé začínajúce, ale aj skúsené herečky a ženy, snažiace sa uplatniť svoje nadanie v zábavnom priemysle.

Stránka funguje na jednoduchom princípe

Webová stránka therottenappl.es prináša možnosť sa rýchlo a bez väčšej námahy zorientovať v tom, na akom filme či televíznej relácii sa priamo podieľal človek, ktorý sa za posledné mesiace dostal pod drobnohľad #metoo hnutia.
„Cieľom tejto stránky je rozšíriť povedomie o tom, ako veľmi je v oblasti filmu a televízie sexuálne zneužívanie rozšírené, a prispieť k uľahčeniu etickej spotreby mediálneho obsahu“, vyhlasujú anonymní tvorcovia stránky.

Táto webová stránka funguje na veľmi jednoduchom princípe. Stačí do vyhľadávacieho poľa napísať názov filmu, ktorého pozadie vás zaujíma. Stránka vám ihneď poskytne odpoveď na vašu otázku v podobe označenia snímky ako „rotten apple“, alebo „fresh apple“.

tyran

V prípade zhnitého jablka vám zobrazí aj podrobné informácie o tom, kto a za čo je v hľadáčiku #metoo hnutia. A že toho nie je málo. Mnohým filmovým nadšencom padnú ilúzie o ich najobľúbenejších hercoch, režiséroch či moderátoroch.

Napriek tomu, že sa jedná o závažnú tému, prechádzanie si jednotlivých filmov je veľmi zábavnou a teda aj vysoko návykovou aktivitou. Preto upozorňujeme našich čitateľov, aby s touto skutočnosťou počítali.

Posted in Nezařazené