Balkón býval doplnkom pre bytovky. V minimálnej miere nahrádzal priestor, ktorý majú ľudia na domoch ako záhradu. Tento priestor na bytovkách slúži ako miesto, kedy si môžeme nachvíľu posedieť na vzduchu. Ak bývame na vyššom paneláku, na vyššom poschodí, má to však jednu vlastnosť a výhodu, ktorú zasa nemajú ľudia na dome. Z vysokého poschodia vidíme do diaľky a máme skvelý nenahraditeľný výhľad. Sadneme si, zapálime cigaretu a zadívame sa na široké okolie. Takýto výhľad nám rodinný dom nedopraje.
ředkvičky
• No aj napriek tomu sa tento priestor nazývaný ako balkón stáva populárnym doplnkom pre moderné rodinné domy. Je to zvláštne, no na druhej strane sa jedná o voľný priestor bytu, ktoré môžeme využiť rôznym spôsobom, ako nás presvedčí web, ktorý pojednáva o zaujímavom riešení využitia tohto priestoru.
Tento priestor si môžeme zariadiť podľa vlastných predstáv a môže byť takým tichým miestom, kde si nachvíľu po celom dni posedíme a oddýchneme. Hlavne ak nemáme chuť ísť von. Môžeme byť unavení, alebo vonku je neprajné počasie. No posedenie na balkóne nám dopraje pohodlnejší spôsob, ako byť chvíľu na vzduchu. Takúto „miestnosť“ ocenia i fajčiari. Nemusia fajčiť v priestoroch svojho bytu a nemusia ani zakaždým vychádzať von. Stačí si sadnúť na balkón. Ten môžeme využiť i na sušenie mokrého oblečenia či dekoráciu.
rostliny v květináči
Ak spomínam dekoráciu, môže nám nahradiť i spomínanú záhradu. Môžeme tu pestovať kvety v kvetináči či nádobe a dokonca aj rôzne chutné plody, ktoré využijeme ako doplnok k jedlu. Takýto priestor môžeme v pohode využiť napríklad na vypestovanie paradajok, pažítky, reďkoviek a podobnej zeleniny.
Je to teda skutočne taká malá náhrada exteriéru a záhradného priestoru. Oceníme ho však i cez počasie, kedy hreje Slnko i cez obdobie, kedy padá sneh. Na balkón môžeme umiestniť i nejakú menšiu pohodlnú stoličku a vychutnať si tieto prírodné javy.

Posted in Nezařazené