Vankúše, vankúše a opäť vankúše
Dekoračné vankúše sú v móde už niekoľko rokov. Bodkované, pásikavé, srdiečkové, či jednofarebné — je z čoho vyberať. Na ušitie jednej obliečky potrebujete hodinku času a asi pol metra látky. Samotný vankúš si môžete kúpiť alebo tiež ušiť. Budete potrebovať pol metra látky a výplň do vankúšov. Pozor, aby sa vám ešte ušlo miesto na gauči — takému mäkučkému posedeniu neodolá nikto.

zahradní posezení

Voňavá romantika
Na domácu výrobu vonných sviečok budete potrebovať kvalitný vosk, knôt s plieškom a esenciu do vosku. Na trhu je dostať aj granulovaný včelí vosk a rôzne farbivá. Nezabudnite na vhodnú formu. Pre prvé pokusy odporúčam investovať zopár drobných do kupovanej plastovej formy, ale neskôr — kto vie? Možno si vytvoríte aj vlastné.

A čo svietniky?
Ak máte po ruke šikovného kutila, poproste ho, aby vám základ na svietnik vyrobil z dreva. Drevo ako materiál dodá konečnému výrobku nádych jedinečnosti. Ak túto možnosť nemáte, postačí aj prázdny pohár zo zaváraniny alebo akýkoľvek menší pohár z hrubšieho skla. Ozdobiť ho môžete podľa vlastnej fantázie. Stačí farebná stužka, či čipka a originálny svietnik je na svete.

Kvety dotvárajú domov
Asi v každom byte, či dome nájdeme aj kúsok prírody. Niektoré gazdinky si pestujú vlastné bylinky, iné majú radšej izbové kvety. Originálnou ozdobou sa však môže stať aj kvetináč. Tie zručnejšie siahnu pravdepodobne po farbách a štetci. No postačí aj servítková technika, tzv.decoupage (budete potrebovať kvalitné lepidlo a servítky) alebo si kvetináč oblepte mušľami, či kamienkami.

svíčka

Obraz
Ak vaše umelecké vlohy nevystačia na vlastný obraz, nevešajte hlavu. Aj keď ceny diel uznávaných umelcov prevyšujú finančné možnosti väčšiny populácie, nemusíte siahať po lacných tlačených kópiách. V súčasnosti mnohí amatérski umelci predávajú obrazy za rozumné ceny. A vhodne umiestnená maľba dodá každej izbe nádych výnimočnosti.

Posted in Nezařazené