»          Chcete vedieť aká bude vaša mzda či aké príspevky budete dostavať ak ste alebo boli nezamestnaný ? jednoduchou kalkulačkou ktorá Vám toto všetko dokáže vpočítať za pár sekúnd. Ak poberáte dávky v hmotnej núdzi , môžete sa zamestnať a váš príjem sa rapídne zdvihne. Ako vypočítate prijem zo mzdy a dávok ? Jednoduchou kalkulačkou na webe. Vypočíta vám akú mzdu dostanete. Táto kalkulačka je dostupná na internetovom portáli pre občanov a úradu práce .
 
peníze

Kalkulačka by mala byť prvou motiváciou k nájdeniu si práce. Takto si budúci zamestnanec dokáže vypočítať aký príjem bude dostávať v novej práci a kam má dať tlačivá ktoré bude potrebovať. Okrem mzdy si dokážete vypočítať ké dávky dostanete ku Vašej mzde.
 
»          Môžeme si uviesť príklad . Ak sú obi dvaja rodičia nezamestnaní s troma deťmi ,  s jednom dieťaťom ste na materskej  dvaja sú na škole ( základná , stredoškoláka ) teda dostávajú dávky cca 250 eur a k tomu dostávajú prídavky na deti približne 75 eur a k tomu pripočítame štipendium 32 eur spolu to môže byť 360 eur. Ale ak si jeden z rodičov nájde prácu z minimálnou mzdou 480 eur ich príjem narastie do výšky 912 eur.
 
Bývalí nezamestnaný má právo na aktivačný príspevok a j tomu sa pripočíta aj daňový bonus a k tomu ešte aj rodiny príspevok na deti.  Takto si človek dokáže prilepšiť o niekoľko stoviek eur vďaka výhodnom ktoré ponúka štát. Takto si dokážete všetko vypočítať , koľko odkiaľ dostanete .

mince
 
Toto všetko si môžete vypočítať so mzdovú kalkulačkou ktorá prepočíta všetky príjmy ktoré dostávate. Navyše vám poradí kde a aké tlačivá máte priniesť na inštitút a čo všetko budete potrebovať na vybavenie príspevkov ktoré budete dostávať. Ide teda i jednoduché prepočítanie , všetkých príjmov a hlave motiváciu nájsť si zamestnanie. Nezamestnaných ľudí to má motivovať a vďaka tomu sa majú znížiť čísla v nezamestnanosti. 

Posted in Nezařazené