Dajte si pozor na upchaté vodovodné potrubie alebo ako si poradiť?

Vždy je tu tá pravdepodobnosť, že sa v domácnostiach alebo aj v prevádzkach môžeme stretnúť s upchatým vodovodným potrubím. A to potom mnohé veci skomplikuje, v takomto stave je potrebné nájsť rýchle riešenie, aby neprišlo k ešte horšiemu, havarijnému stavu a aby sa napríklad odpadová voda nevyplavila všade po okolí, kde by narobila nepríjemné škody. Ale nepríjemný je samozrejme aj stav so zápachom z potrubia a hlavne s pomalým odtekaním vody. Už to je samo o sebe varovným signálom.

umývadlo, rukavice

V danej situácii vás možno napadne použiť chemické čističe alebo klasiku- zvon. Rátajte však s nekomfortnou prácou. Ak však vo vzniknutom prípade zavoláte odborný servis krtkovanie cena, váš problém môže byť vyriešený na počkanie a ušetríte si kopec námahy aj starostí.

  • Služby AB-Krtkovanie sú dostupné nonstop, majú pobočky vo viacerých mestách a okresoch na Slovensku a ide o servis za prístupné ceny.

Výhodou takéhoto servisu je teda odborná práca, využitie modernej technológie a praktickej techniky krtkovania, ktoré je rýchle a pritom šetrné k vašim potrubiam. Treba ale poukázať aj na fakt, že s odborným zásahom je pravdepodobné dlhodobé odstránenie tohto problému, usadenín sa zbavíte vďaka spoľahlivému tlakovému prečisteniu.

  • Naopak domáce metódy by mohli priniesť iba efekt krátkodobý, dočasný.

Ale je pravda, že problém s upchatým potrubím nevzniká len tak náhodne, bez príčiny. Vždy za tým niečo je a väčšinou sú príčinou faktory ako- vylievanie mastnoty a kuchynského oleja do kuchynského drezu, násilné splachovanie zvyškov obeda či kusov mydla v dreze, takýmto spôsobom by sa skrátka nemali splachovať napríklad ani lieky, chumáče vlasov, zostatky kozmetických prípravkov a tuhý odpad.

umývanie rúk

Keď to čítate, tak si možno pomyslíte, že to je samozrejmosť, možno to vyznie absurdne. Naozaj ale mnohí z nás veľakrát do drezu a umývadla splachujú aj to „nespláchnuteľné“, čo je ale dôvodom vzniku usadenín a tie o sebe dajú skôr či neskôr vedieť neželaným spôsobom.