V súčasnosti poznáme viacero typov štúdia MBA. Niektoré z nich sú flexibilné, no pri iných sa aj trochu zapotíte, keďže je pri nich nutný kontakt s vyučujúcimi a množstvo času, ktoré strávite na prednáškach, seminároch a diskusiách.

promoce

1. Klasické denné štúdium

Ak sa rozhodnete pre denné štúdium, tak sa pripravte na to, že bude trvať približne 1 až 2 roky a váš rozvrh bude naplnený od pondelka do piatka. To znamená, že čas na prácu nie je žiaden a vám neostáva nič iné, len sa pilne venovať štúdiu. Najčastejšie je dvojročné štúdium MBA rozptýlené v Severnej Amerike.

2. Zrýchlená forma štúdia

V prípade, že nemáte množstvo času, tak je zrýchlený MBA program pre vás vhodnou alternatívou. Negatívom je však to, že máte intenzívny rozvrh a budete musieť pracovať na množstve zadaní, ktoré musíte odovzdať za krátky časový interval. Čo sa týka voľna medzi jednotlivými semestrami a prázdninami, tak tie sú kratšie než pri klasickom štúdiu. Zrýchlená forma zvyčajne trvá rok.

3. Online forma štúdia

Množstvo fakúlt zaoberajúcich sa obchodom, začalo reagovať na potreby trhu a nepochybne aj na potreby študentov, a preto uzrelo svetlo sveta online štúdium MBA. Ak sa rozhodnete študovať online, tak nemusíte čo i len vyjsť z pohodlia vášho domova a získavate nové poznatky. Popri online štúdiu môžete vykonávať prácu na plný úväzok. Spájate tak príjemné s užitočným.

4. Externý typ štúdia

Keď sa pozrieme na externé štúdium, tak jeho nevýhodou je samotná dĺžka štúdia. Takéto štúdium môže prebiehať až počas 3 rokov. Externisti väčšinou navštevujú prednášky a semináre večer a výnimkou nie sú ani víkendy.

stopky

5. Profesionálne MBA

Pri profesionálnom MBA je potrebné si uvedomiť, že jeho dĺžka je približne rok. Pre množstvo študentov je tento typ štúdia flexibilný a často po ňom siahajú. Štúdium prebieha buď počas večerných hodín alebo počas víkendu. Je na vás, ktorá forma je pre vás prijateľnejšia.

Posted in Nezařazené