Vždy som bola fascinovaná ľuďmi, ktorí majú nejaký koníček, ktorého sa proste nevedia zbaviť, nech sa deje čokoľvek. Takíto ľudia sú naozaj posadnutí tým, čo robia a skutočne to milujú. Nemyslím si, že existuje niekto, kto by vedel byť naoazaj až tak oddaný ako človek s koníčkom, takže som bola rozhodnutá, že si niečo také musím nájsť aj ja. Nikdy som nemala veľký talent na veci okolo seba, ale napriek tomu som vedela, že môžem urobiť niečo preto, aby som si našla hobby, ktoré mi bude vyhovovať. Ešte som však musela prísť na to, čo konkrétne by to malo byť.

rybářský navijýk

Začala som rozmýšľať nad tým, kde rada trávim čas
Chcela som byť vonku a na čerstvom vzduchu. Chcela som, aby bolo okolo mňa veľmi veľa podnetov, ale nie veľmi veľa ľudí, pretože som si chcela užiť čas sama so sebou a najlepšie osamote. Bolo to naozaj ťažké skĺbiť. A už som to chcela vzdať, keď som raz išla niečo zobrať do pivnice a našla som tam rybarsky navijak. Naozaj som nerozumela tomu, ako mi mohlo niečo takéto uniknúť. Veď som to predsa mala priamo pred sebou a malo mi byť jasné, že toto je niečo, čo ma bude naozaj baviť.

naviják

Kúp si udice a utekaj
Samozrejme, myslela som si, že to bude oveľa jednoduchšie, ako to v skutočnosti bolo. Bola som presvedčená o tom, že v tom budem naozaj perfektná a že naozaj bude všetko podľa mojich predstáv a plánov, ale nakoniec to dopadlo úplne inak, pretože som sa to nevedela naučiť. Už som to chcela vzdať, keď ma to totálne pohltilo. Zrazu som vedela, že presne toto je niečo, čo naozaj musím robiť, čo je skutočne dôležité a čo ma baví. Každú voľnú chvíľu som sedela pri rybníku a čakala som, čo sa bude diať. Najväčší úspech bol, keď som konečne chytila svoj prvý úlovok, ale nakoniec som ho aj tak pustila na slobodu. Robím to preto, lebo ma to baví. A nie preto, aby som niečo nasilu chytala.

Posted in Hry